Przejdz do strony głównej

Przebudowa ulicy Dabrowskiego: ruszyły konsultacje!

Fragment Dąbrowskiego jako deptak albo jako ulica z priorytetem dla transportu publicznego - a może po prostu taka jak teraz, tyle że z wyremontowaną nawierzchnią? Trwają przygotowania do przebudowy ulicy, a wszyscy chętni na stronie Zarządu Transportu Miejskiego mogą opiniować projekt. Ulicę Dąbrowskiego na potrzeby remontu podzielono na dwie części. Pierwszy to odcinek od Roosevelta do rynku Jeżyckiego, drugi - od rynku do Przybyszewskiego. Remont pierwszego odcinka budził największe emocje poznaniaków, dlatego zadecydowano, że zostaną w tej sprawie przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy wybiorą, w której części ulicy chcieliby mieć deptak, a w której inne rozwiązania. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, nie wyklucza ogłoszenia konkursu na projekt przebudowy, jeśli rozwiązanie wybrane przez mieszkańców będzie tego wymagało.

Straż Miejska z Wildy ujawniła nielegalne biuro

Strażnicy miejscy z Wildy ujawnili nielegalny pobór prądu. W piwnicy jednej z kamienic, bezdomny mężczyzna zorganizował sobie biuro. Bezprawnie podłączone sprzęty elektroniczne zagrażały wybuchem pożaru. W piwnicy budynku przy ul. Kosińskiego znalazł schronienie bezdomny. Na prośbę mieszkańca, funkcjonariusze SM sprawdzili, czy mężczyzna ten potrzebuje pomocy medycznej lub opieki socjalnej. Tym razem bezdomny całkowicie zaskoczył strażników miejskich. W jednym z pomieszczeń piwnicznych zorganizował sobie biuro wyposażone w komputer, drukarkę, czajnik elektryczny i oświetlenie. Ponieważ podłączenie do źródła zasilania zostało wykonane prowizorycznie, w ocenie strażnika istniało zagrożenie zwarcia instalacji. W konsekwencji mogło to doprowadzić do pożaru. Obawy funkcjonariusza potwierdzili wezwani pracownicy administracji budynku. Przeciążenie starej, przedwojennej instalacji faktycznie mogło skończyć się tragicznie.

Ksiazki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

Impreza barwna i radosna, jak barwne i radosne powinno być dzieciństwo, a równocześnie starannie obudowana bogatym programem wydarzeń merytorycznych, kulturalnych i artystycznych. Na MTP po raz piętnasty rozpoczynają się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, które potrwają do 20 marca. Głównym przesłaniem poznańskiej imprezy jest promocja książek i czytelnictwa wśród młodych czytelników oraz uświadomienie, jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu całej rodziny. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy oraz bibliotekarzy. Nie zabraknie oczywiście wydawniczych nowości - swoją najnowszą ofertę wydawniczą przedstawi ponad 50 wydawców. Będzie się można także spotkać z autorami ulubionych książek i zdobyć ich autografy oraz wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach i zabawach kreatywnych. Akapit Press zaprosi na przykład na warsztaty ze "Srebrnym dzwoneczkiem" zatytułowane "W czarodziejskim ogrodzie" dla uczestników w wieku 6-10 lat. Każdy z nich będzie mógł stworzyć własny bajkowy, trójwymiarowy ogród pełen tajemniczych zakątków. Wydawnictwo Zakamarki zachęci do wykonania czarodziejskiej różdżki dla Alberta, bohatera książki "Hokus- Albercie", kolorowania z Mamą Mu, Pippi, księżniczkami, rycerzami oraz Lassem i Mają. Po raz dwunasty też zostaną wręczone Pegaziki - nagrody dla wybitnych twórców, osobowości i instytucji szczególnie zasłużonych dla literatury dziecięcej i czytelnictwa. Atrakcyjnych wydarzeń nie zabraknie i na targowej scenie. Będzie można się tu spotkać z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki "Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści" i wziąć udział w programie historycznym Fundacji Puenta noszącym tytuł "Księżna Dobrawa Matka chrzestna Polski" poświęconym 1050 rocznicy chrztu, początkom Państwa Polskiego i postaciom jego pierwszych władców. Łejery zaprezentują występ "Od zimy do wiosny" z pieśniami Feliksa Nowowiejskiego.